A A A

Aizvadīts Valmieras maratons  

Drukāt
19.09.2017

17.septembrī norisinājās 11.Valmieras maratons, kurā bez ierastajām skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija distancēm – pusmaratona, desmit kilometru un Tautas skrējiena, dalībnieki sacentās arī prestižajā 42 kilometru distancē.

 

Maratona distancē vīriešiem uzvaru izcīnīja Dmitrijs Serjogins (02:24:32), kurš pēc finiša atzina, ka ar rezultātu ir apmierināts: “Skrējiens bija patīkams, nebija sāpju, kas traucētu, tāpēc arī distances otrā pusē tempu varēju kāpināt un finišā ieskriet nevis ar pēdējiem spēkiem, bet labā ātrumā. Iepriekš maratonu skrēju gada sākumā Maltā, jāteic, ka Valmierā skriet bija daudz vieglāk.” Tiesa gan, esot bijis nedaudz sagurums pēc pagājušās nedēļas starta pusmaratona distances We Run Riga skrējienā, kurā sportists kopvērtējumā arī uzrādīja augstāko rezultātu. Otrais ātrākais 42 kilometru skrējiena rezultāts kuldīdzniekam Kristapam Bērziņam (02:29:54), bet trešais – ogrēnietim Kristapam Kaimiņam (02:30:47). Dāmu konkurencē uzvaru izcīnīja Liene Neimane (03:05:40), otrajā un trešajā vietā atstājot Jolantu Krastiņu (03:15:16) un Vivianu Kirilovu (03:18:48).

21 kilometra pusmaratona distancē pirmās trīs godalgotās vietas kā vīriešu, tā sieviešu konkurencē sadalīja šī skriešanas seriāla sezonas favorīti. Tādējādi zelts šoreiz Valērijam Žolnerovičam (01:08:45), sudrabs – Jānim Višķeram (01:08:46), bet bronza – Jānim Girgensonam (01:09:07). Daudzu titulētu gargabalnieku treneris, sporta kluba “Metroons” vadītājs Juris Beļinskis, komentē vīru sniegumu, vērtējot, ka distances pirmā puse veikta bez liekas steigas, ko varētu būt ietekmējuši nesenie starti: “Žolnerovičs un Višķers aizvadītajā nedēļā sacentās Tallinā, bet Girgensons – galvaspilsētā notikušajā We Run Riga un gatavojas 42 kilometru startam novembrī Valensijā. Ņemot vērā iepriekš minētos faktus, kā arī to, kā sportistu sniegums izskatījās no malas, varētu teikt, ka vietu izkārtojums uz pjedestāliem tika sadalīts pēdējā kilometrā.” Ātrākā no dāmām, pārliecinoši uzvaru Valmierā izcīnīja olimpiete Ilona Marhele (01:20:42), aiz sevis atstājot Leldi Neimandi (01:22:34) un Daigu Grickus (01:22:58).

Medaļu komplekti saulainajā svētdienā Valmieras maratona apbalvošanas ceremonijā tika sadalīti arī 10,55km un 6,2km distancēs. Desmit kilomteru skrējienā veiksmīgākie šoreiz izrādījās Andris Jubelis (00:34:00) un Karīna Helmane-Soročenkova (00:42:26). Savukārt par īsākās distances uzvarētājiem kļuva Gundega Heidingere (00:22:25) un Artūrs Niklāvs Medveds (00:18:51).

Tāpat kā iepriekš, arī šajā septembrī Valmieras maratona rosīgā kņada bija pārņēmusi pilsētas centru starp tirdzniecības centru “Valleta” un Valmieras Kultūras centru. Šeit ne vien uz zilā paklāja, atbalstītāju mudināti, tika sagaidīti finišējušie un saņemtas tūkstošiem piemiņas medaļas. Tāpat notika arī bērnu skrējieni un citas aktivitātes pasākuma jaunākajiem dalībniekiem, piemēram, pirmo reizi Valmierā un pirmo gadu skriešanas seriālā, sadarbībā ar Māmiņu klubu, norisinājās mazuļu rāpošanas sacensības.

Valmieras maratona organizatori pateicas tā dalībniekiem un visiem, kuri iesaistījās pasākuma tapšanā, atbalstot veselīgu un aktīvu dzīvesveidu!

Ar Valmieras maratona rezultātiem un citām aktualitātēm iespējams iepazīties mājaslapā www.bigbankskrienlatvija.lv.

Informāciju sagatavoja:
Sintija Melne,
Bigbank Skrien Latvija