A A A

Valmierā būs Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā 

Drukāt
12.08.2017

Eiropas Riteņbraukšanas savienība (UEC) 2019. gada Eiropas čempionāta BMX riteņbraukšanā rīkošanas tiesības piešķīrusi Latvijai. Sacensību norise gaidāma Valmierā. 

 

UEC valdes sanāksmē, kas notika Dānijā aizvadītā Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā laikā, tika lemts par turpmāko BMX, kalnu riteņbraukšanas un iekštelpu riteņbraukšanas čempionātu rīkošanas vietām laika posmā no 2018. līdz 2021. gadam.

Uz 2019. gada Eiropas čempionāta BMX riteņbraukšanā organizēšanu savu dalību pieteica Latvija, Beļģija un Nīderlande. Latvijas Riteņbraukšanas federācijas sagatavotajā pieteikumā kā norises vieta tika norādīta BMX tradīcijām un panākumiem bagātā Valmiera. Izvērtējot pieteikumus, čempionāta rīkošana 2019. gadā tika uzticēta Latvijai, bet 2020. gadā nozīmīgās sacensības uzņems Beļģija.

Pēc valstisko saskaņojumu saņemšanas Latvijas Riteņbraukšanas federācija noslēgs līgumu ar UEC par nozīmīgo sacensību organizēšanu.

Pēdējo reizi mūsu valstī augsta mēroga starptautiskās BMX riteņbraukšanas sacensības notika 2013. gadā, kad Rīgā risinājās Eiropas čempionāta devītā un desmitā posma sacensības. Kopš 2014. gada Eiropas čempionāts norisinās vienās sacensībās, vienkopus pulcējot labākos kontinenta BMX sportistus. 

Priekšnoteikums Eiropas čempionāta BMX sarīkošanai Valmierā ir Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas prasībām atbilstoša BMX trase, kas atbilst Olimpisko spēļu, pasaules čempionāta, pasaules kausa un kontinentālā čempionāta sacensību kategorijām.

Valmieras pilsētas pašvaldība šobrīd strādā pie projekta par jaunas, visiem standartiem atbilstošas BMX trases izbūves, tā būs netālu no Vidzemes Olimpiskā centra.

Avots: Latvijas Riteņbraukšanas federācija

Foto: https://pixabay.com