A A A

Piektdien Valmierā startē LBL ceturtdaļfināls: "Valmiera/ORDO" – "Liepāja/Triobet" 

Drukāt
20.04.2017

Piektdien, 21.aprīlī, „Valmiera/ORDO” plkst.18.30 Vidzemes Olimpiskajā centrā ar spēli savā laukumā uzsāks "OlyBet" Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla sēriju, kurā par iekļūšanu turnīra pusfinālā līdz trīs uzvarām cīnīsies ar "Liepāja/Triobet”. Šī sērija solās būt īpaši interesanta, jo visas četras regulārās sezonas savstarpējās spēles izvērtās ļoti saspringtas un nevienā no tām spēles noslēgumā kādas komandas pārsvars nav bijis lielāks par septiņiem punktiem.

 

Uvja Helmaņa vadītā „Valmiera/ORDO” regulārajā sezonā izcīnīja 21 uzvaru 32 aizvadītajās spēlēs, tās gala kopvērtējumā izcīnot trešo vietu. Regulārās sezonas sākumā valmierieši uz brīdi atradās ārpus izslēgšanas zonas, bet ierindā atgriežoties savainotajiem spēlētājiem (Bērziņš, Laksa, Kārlis) kā arī piesaistot pamata saspēles vadītāju (Pits), valmierieši līdz jaunajam gadam atgriezās izslēgšanas spēļu zonā. Sezonas vidū valmieriešiem padevās astoņu uzvaru sēriju, bet kopš decembra sākuma līdz regulārās sezonas noslēgumam valmierieši piedzīvoja tikai 4 zaudējumus aizvadītajās 20 spēlēs (pa reizei pret abām līdervienībām BK „Ventspils un „VEF Rīga”, kā arī divas reizes pret BK „Jēkabpils”).

Agra Galvanovska vadītā „Liepāja/Triobet” regulārajā sezonā izcīnīja 15 uzvaras 32 aizvadītajās spēlēs un vietu izslēgšanas turnīrā nodrošināja tikai pašā regulārās sezonas izskaņā. Šajā regulārajā sezonā liepājnieki plaši rotēja ar sastāvu (prom - Makmulans, Kuks, Rozītis, Polards, klāt - Grifins, Montgomerijs, Stīls, Jurēvičus) un līdz optimālajam sastāva virknējumam nonāca tikai nepilnu mēnesi līdz regulārās sezonas noslēgumam. Sākot no jaunā gada līdz regulārās sezonas noslēgumam liepājnieki izcīnīja 9 uzvaras 17 aizvadītajās spēlēs, bet izšķirošā nozīme bija abiem panākumiem pret jūrmalniekiem, kuri regulārās sezonas noslēgumā palika pirmie aiz izslēgšanas spēļu robežas (2-0 pēc jaunā gada, sezonā 2-2).

„Valmiera/ORDO” sastāvā par regulārās sezonas produktīvāko spēlētāju un piekto rezultatīvāko visā „OlyBet” LBL turnīrā kļuva Damjērs Pits (14.6 p). Pits līgas labāko spēlētāju pieciniekā iekļuva vēl pēc vairākiem svarīgiem statistikas rādītajiem - ceturtais labākais rezultatīvajās piespēlēs (5.8 rez.p) un ceturtais labākais bumbu pārtveršanā (1.6). Valmieriešu snaiperis Mārtiņš Laksa kļuva par regulārās sezonas „OlyBet” LBL labāko tālmetienu izpildītāju (46.3%) un valmieriešu panākumus sekmēja ar vidēji spēlē gūtajiem 13.3 punktiem. Vēl rezultatīvi valmieriešu sastāvā regulārajā sezonā spēlēja aizsargs Jānis Kaufmanis (12.6 p) un komandas kapteinis Artūrs Bērziņš (12.4 p), kurš izpelnījās „OlyBet” LBL janvāra MVP balvu, kā arī centra spēlētājs Lauris Blaus (11.2 p), kurš kļuva par regulārās sezonas otro precīzāko līgas divpunktu metienu izpildītāju (61.22%). Komandas pēdējais papildinājums Dors Fišers regulārajā sezonā bija aizvadījis pārāk maz spēļu (5), lai kvalificētos līgas kopējās statistikas rangam, bet vidēji spēlē amerikāņu centra spēlētājs izcēlās ar 15.2 punktiem, 8.8 atlēkušajām bumbām un 2.4 bloķētajiem metieniem.

„Liepāja/Triobet” sastāvā par regulārās sezonas rezultatīvāko spēlētāju kļuva valmieriešiem labi pazīstamais Artjoms Butjankovs (spēlēja Valmierā 2011./2012. un 2012./2013. gada sezonās), kurš vidēji spēlē izcēlās ar 14.88 punktiem un līgas rezultatīvāko spēlētāju rangā ierindojās otrajā vietā. Ar ļoti produktīvu sniegumu liepājnieku rindās regulārajā sezonā izcēlās arī Februāra ”OlyBet” LBL MVP Malkolms Grifins, kurš vidēji spēlē guva 14.58 punktus (ceturtais rādītājs līgā), izcīnīja 5.5 atlēkušās bumbas, un atdeva 6.9 rezultatīvas piespēles (labākais radītājs līgā). Grifins vidēji spēlē nopelnīja 18.6 efektivitātes punktus, kas bija labākais rādītājs visā „OlyBet” LBL regulārajā sezonā. Liela nozīme liepājnieku komandas rezultātos ir vēl diviem ārējās līnijas spēlētājiem - Artūram Ausējam, kurš vidēji spēlē izceļas ar 14.2 punktiem un 2.8 piespēlēm, un Marekam Jurēvičusam - vienam no komandas pēdējiem papildinājumiem, kurš vidēji spēlē pievieno 9.3 punktus..

Lai gan kopējā savstarpējo spēļu bilance ir par labu liepājniekiem (50-57), šosezon valmierieši liepājniekus pārspējuši trīs reizes četrās savstarpējās cīņās, bet pēdējo piecu sezonu griezumā valmierieši ir bijuši pārāki ar 16-7. Šosezon pirmajā abu komandu tikšanās reizē savā laukumā uzvaru izcīnīja liepājnieki (67:69), bet nākamajās trijās reizēs valmieriešiem izdevās revanšēties (86:84, 103:99, 86:79).

Abām  principiālajām pretiniecēm ir sena vēsture arī izslēgšanas turnīrā. Kopumā abas komandas kādā no izslēgšanas spēļu stadijām tikušās piecas reizes, no kurām trijās reizēs uzvarējuši valmierieši, bet divas reizes pārāki izrādījušies liepājnieki. Pirmo reizi LBL izslēgšanas turnīrā abas komandas tikās tālajā 1997./1998. gada sezonā, bet 2002./2003. gada sezonā abas komandas savā starpā pirmo reizi cīnījās par medaļām, kad aizraujošā bronzas sērijā (3:1) valmierieši uzvarēja un izcīnīja savas pirmās medaļas kluba vēsturē. Pēdējo reizi kādā no izslēgšanas spēļu stadijām abas komandas tikās iepriekšējā sezonā, kurā valmierieši turnīra pusfinālā uzvarēja liepājniekus ar rezultātu 3:0 un pārliecinoši iekļuva LBL finālā. Kopumā kopš 1992./1993. gada sezonas valmierieši LBL izslēgšanas turnīrā līdz šai sezonai bija 11 reizes sasnieguši ceturtdaļfinālu, sešas reizes iekļuvuši turnīra pusfinālā (divas reizes sezonu noslēdzot ceturtajā vietā) trīs reizes izcīnot bronzas medaļas, kā arī vienu reizi kļūstot par LBL čempioniem.

Foto: Edgars Vaivads

 

Informāciju sagatavoja:
Lelde Bukovska
"Basketbola kluba Valmiera"
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob.tālr.: (+371) 28247515