"Valmiera/ORDO” jaunā maiņa noslēdz LBL2 sezonu

20.03.2017

16.martā ar izbraukuma spēli pret "LU/BS Rīga” noslēdzās "Valmiera/ORDO-2” sezona LBL2 turnīra ietvaros. Sanda Amoliņa un Edgara Kuka vadītā "Valmiera/ORDO-2” ar kopējo sezonas bilanci astoņas uzvaras un 16 zaudējumi regulārās sezonas kopvērtējumā ierindojās 18.vietā 21 komandu konkurencē.

 

"Valmiera/ORDO-2” komandas primārais darbības mērķis vienmēr ir bijis vērsts uz jauno spēlētāju individuālo attīstību, savukārt dalība LBL2 nodrošina spēlētāju progresam nepieciešamo spēļu praksi. Šosezon vairāki "Valmiera/ORDO-2” spēlētāji piedzīvoja debiju arī "Valmiera/ORDO” pirmās komandas sastāvā (Ojārs Bērziņš, Edgars Kaufmanis un Dāvids Vīksne). "Valmiera/ORDO-2” komanda ir sagatavojusi un tās sastāvā ir seši dažāda vecuma Latvijas jauniešu izlašu kandidāti, kas ir vairāk nekā jebkuram citam Latvijas basketbola klubam vai sporta skolai. Janvārī notiekošajā Baltijas kausa izcīņā U18 izlases sastāvā startēja Edgars Kaufmanis un Rainers Kalniņš, kā arī gadu jaunākais Dāvids Vīksne, bet U16 izlases sastāvā startēja Daniels Gersons, Jānis Kāposts un Ojārs Bērziņš, no kuriem pēdējais tika atzīts par turnīra labāko spēlētāju Latvijas izlases sastāvā.

"Valmiera/ORDO-2” spēlētāji Ojārs Bērziņš un Daniels Gersons pārstāvēja Latvijas U16 izlasi tradicionālajā starptautiskajā kadetu izlašu turnīrā, kas no 28.janvāra līdz 4.februārim norisinājās Turcijas pilsētā Konjā. Ar bilanci četras uzvaras un trīs zaudējumi astoņu komandu konkurencē Latvijas U16 izlase turnīru noslēdza 4.vietā. Ojārs Bērziņš kļuva par rezultatīvāko spēlētāju Latvijas izlasē (13.8 p.), bet Daniels Gersons turnīrā izlases sastāvā atzīmējies ar labāko statistikas rādītāju cīņā par atlēkušajām bumbām (6.1 atl.b). Ojārs Bērziņš nesen izpelnījās uzaicinājumu uz prestižo "Jordan Brand Classic” nometni, kura no 10. līdz 12. martam norisinājās Spānijas pilsētā Barselonā.

LBL2 regulārās sezonas pirmajā posmā "Valmiera/ORDO-2" izcīnīja piecas uzvaras 12 spēlēs, pa divām reizēm apspēlējot "Jēkabpils-2" un "BJBS Rīga”, kā arī izbraukumā pārspējot "Ogre/Kumho Tyre-2". Regulārās sezonas otrajā posmā "Valmiera/ORDO-2” cīnījās grupā par 13.- 21.vietu un izcīnīja trīs uzvaras 12 aizvadītajās spēlēs, divas reizes apspēlējot BJBS "Rīga/Rīdzene”, bet vēl viena uzvara pievienota, mājas spēlē pārspējot "Madona/BJSS”.

Šīs sezonas rezultatīvākais spēlētājs "Valmiera/ORDO-2” komandā ar vidēji spēlē 22.3 gūtajiem punktiem (ceturtais labākais rādītājs līgā) ir Edgars Kaufmanis, kurš vidēji spēlē izceļas arī ar 6.8 atlēkušajām bumbām. Uzvarā pret "BJBS Rīga/Rīdzene” Kaufmanis realizēja deviņus tālmetienus, kas bija dalīts sezonas labākais rezultāts. Neordinārais saspēles vadītājs Rainers Kalniņš vidēji spēlē izcēlās ar 15.7 punktiem un 5.7 rezultatīvām piespēlēm (piektais labākais rādītājs līgā), bet gados jaunākie Dāvids Vīksne un Ojārs Bērziņš vidēji spēlē pievienoja attiecīgi 14.7 un 13.6 punktus.

Lai gan LBL2 turnīrs ir noslēdzies, visiem komandas spēlētājiem priekšā ir savu vecumu izšķirošās cīņas VEF LJBL finālturnīros, savukārt izlašu kandidātiem vasarā Latvijas U16 un U18 izlašu sastāvos gaidāmi starti Eiropas čempionātos. Vēlam veiksmi visiem spēlētājiem atlikušajā sezonā!

Foto: Edgars Vaivads

Informāciju sagatavoja:

Lelde Bukovska,

"Basketbola kluba Valmiera"

Sabiedrisko attiecību vadītāja