A A A

Valmierietis Mārtiņš Krūze - trīskārtējs Eiropas čempions 

Drukāt
20.03.2017

Mazā Dānijas pilsētā Tistedā svētdien, 19.martā, noslēdzās 2017.gada Eiropas Čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā, kur Latvijas pārstāvis Mārtiņš Krūze kļuva nu jau par trīskārtēju Eiropas vīru čempionu.

 

No 11. līdz 19.martam Eiropas spēcīgākie spēka trīscīņas sportisti bija sabraukuši Dānijas pilsētā Tistedā parādīt labāko un sadalīt Eiropas spēcīgāko atlētu titulus jauniešu  un junioru grupās, kā arī prestižākajā grupā vīriem - OPEN.

Sacensību noslēdzošajā dienā, 19.martā, kā pēdējā skanēja tieši Latvijas himna. Pēdējā, smagākajā kategorijā - virs 120 kilogramiem, vīriem jau trešo gadu pēc kārtas uzvarēja valmierietis Mārtiņš Krūze.

Mārtiņš pietupienos pievārēja 390 kilogramus, kas atpaliek no viņam pašam piederošā Eiropas rekorda pietupienos vien par 10 kilogramiem. Spiešanā, atgūstoties no mazas traumas, uzcelti vien 222.5 kilogrami, bet svaru stieņa vilkmē no zemes jauns personīgais un Latvijas rekords - 342.5 kilogrami. Valmierieša rezultāts spēka trīscīņas summā ir 955 kilogrami, kas arī atpaliek no pašam Mārtiņam piederošā Eiropas vīru rekorda vien par 10 kilogramiem. Mārtiņa tuvākais konkurents – 190 kilogramu smagais igauņu milzis Sīms Rasts, diemžēl nespēja atrast spēkus, lai cīnītos ar latviešu pārspēku.

Mārtiņš Krūze startu vērtē kā veiksmīgu, un pirms čempionāta uzdotais mājasdarbs ir izpildīts – pirmā vieta Eiropā. Šī gada galvenais mērķis vēl priekšā, pēc mazāk nekā 100 dienām – Pasaules čempionāts Minskā! Tur jāuzrāda ievērojami labāks rezultāts.

Latvijas komandā bija četri atlēti. Jauniešiem rēzeknietis Antons Putnis un Kalvis Daukste, abi svara kategorijā līdz 93 kilogramiem. Antons Putnis kļuva par Eiropas Jauniešu vice čempionu, pietupjoties ar 225 kilogramiem, uzspiežot 157.5 kilogramus un vilkmē pieveicot 247.5 kilogramus. Antona rezultāts spēka trīscīņas summā – 630 kilogrami. Rēzeknieti apsteidza vien Eiropas Jauniešu rekordists spēka trīscīņas summā Ali Hamdans. Antonam visas izredzes pierādīt sevi šajā grupā arī nākamgad, jo atlētam tikai 17 gadu.

Otrs Latvijas izlases jaunietis Kalvis Daukste uzrādīja ļoti cienījamu rezultātu savās pirmajās sacensībās. 200 kilogrami pietupienos pievārēti viegli, 132.5 spiešanā arī, vilkmē gan veiksmīgs tikai pirmais piegājiens - 230 kilogrami. 240 starta dienā nepadodas. Gala rezultāts - 562,5 kilogrami summā un līdz ar to 7.vieta.

Latvijas izlases vīrs svara kategorijā līdz 120 kilogramiem, aizkrauklietis Aleksandrs Grigorjevs sacensības iesāka ļoti cerīgi – iespēja pacīnīties par bronzu! Diemžēl šoreiz tas viņam neizdevās, mazas tehniskas nepilnības Aleksandra izpildījumā, un tiesneši bija nepielūdzami. Beigās pieveikti vien 305 kilogrami pietupienos, 195 kilogrami spiešanā un 300  vilkmē. Summā ar 800 kilogramiem Aleksandrs ierindojās 5.vietā, līdz bronzas medaļai pietrūka vien 22.5 kg.  

Informāciju sagatavoja:

Latvijas Pauerliftinga federācija