A A A

Janvāra notikumi Valmieras jaunatnes basketbolā 

Drukāt
16.02.2017

Valmieras Bērnu sporta skolas (VBSS) un “Valmiera/ORDO” kopīgi veidotās jaunatnes sistēmas puišu komandas janvārī ir aizvadījušas VEF Latvijas jaunatnes basketbola līgas (LJBL) regulārā čempionāta spēles, kā arī startējušas Eiropas Jaunatnes basketbola līgas  (EYBL) posmos Minskā un Kauņā. Par janvāra labākajiem spēlētājiem Valmieras jaunatnes basketbolā atzīti: Matīss Golubevs (U15), Aleks Arutjunovs (U14), Kārlis Bašķis (U13), Roberts Kāpostiņš (U12) un Rolands Rozītis (U10).

 

VEF LJBL regulārajā turnīrā janvārī U-19 komandai četrās aizvadītajās spēlēs piedzīvoti trīs zaudējumi, savukārt U-17 komandai veicies labāk un izcīnītas trīs uzvaras četrās spēlēs. Abas vecāko grupu komandas turnīra tabulā ieņem piektās vietas. U-19 komanda šosezon izcīnījusi 9 panākumus 17 spēlēs, bet U-17 komanda pie tikpat panākumiem tikusi 14 spēlēs. 2.divīzijā spēlējošās U-15 un U-14 komandas janvārī uzvaras un zaudējumus dalījuši uz pusēm. U-15 komanda četrās spēlēs izcīnījusi divas uzvaras, bet U-14 komanda pa reizei uzvarējusi un zaudējusi. Abas komandas atrodas savu divīziju līderos. U-15 komanda iekrājusi 10 uzvaras 12 spēlēs, kas austrumu grupas kopvērtējumā dod 3.vietu, bet U-14 komanda iekrājusi 9 uzvaras 15 spēles, kas austrumu grupas kopvērtējumā dod 5.vietu. Starp līderēm savās vecuma grupās ir arī abas jaunākās komandas. U-13 komanda janvārī izcīnījusi 3 uzvaras četrās spēlēs, bet U-12 komanda tikusi pie diviem panākumiem četrās cīņās. Abas jaunākās grupas sezonas turpinājumā cīnīsies par 1-8 vietu.

No 27. līdz 29. janvārim Junioru grupas komanda Sanda Amoliņa vadībā startēja EYBL posmā Minskā, bet U-17 komanda Roberta Zeiles vadībā startēja EYBL posmā Kauņā. Abas komandas savos posmos 5 spēlēs piedzīvoja 4 zaudējumus. Regulārā sezona Junioru grupai ir noslēgusies ar 6 uzvarām 15 spēlēs, bet U-17 komanda pēc diviem posmiem 10 spēlēs ir izcīnījusi 3 uzvaras. Noslēdzošais regulārās sezonas posms no 10. līdz 12.martam norisināsies Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Arī janvārī Valmiera var lepoties ar saviem pārstāvjiem Latvijas jaunatnes izlasēs. Ojārs Bērziņš un Daniels Gersons Latvijas U16 izlases sastāvā no 28.janvāra līdz 4.februārim Turcijas pilsētā Konjā piedalījās Turcijas Basketbola federācijas kausa turnīrā (tradicionālais starptautiskais kadetu izlašu turnīrs). Ar bilanci 4-3 astoņu komandu konkurencē U16 izlase turnīru noslēdza 4.vietā. Ojārs Bērziņš kļuva par rezultatīvāko spēlētāju Latvijas izlasē (13.8pts), bet Daniels Gersons turnīrā izlases sastāvā atzīmējies ar labāko statistikas rādītāju cīņā par atlēkušajām bumbām (6.1atl.b).

“Valmiera/ORDO” katru mēnesi, konsultējoties ar jaunatnes basketbola treneriem, izvēlas labākos spēlētājus dažādās vecumgrupās, kuri izcēlušies ar labiem rezultātiem spēlēs vai izrādījuši augstu aktivitāti un motivāciju treniņos. Par janvāra labākajiem spēlētājiem jaunatnes sistēmā ir atzīti: Matīss Golubevs (U15), Aleks Arutjunovs (U14), Kārlis Bašķis (U13), Roberts Kāpostiņš (U12) un Rolands Rozītis (U10).

Apsveicam jauniešus un novēlam ar tikpat lielu aizrautību un degsmi turpināt startēt gan spēlēs, gan regulārajos treniņos!

Foto: Edgars Vaivads

Informāciju sagatavoja:

Lelde Bukovska,

"Basketbola kluba Valmiera"

Sabiedrisko attiecību vadītāja