A A A

"Valmiera/ORDO” spraigā spēles galotnē piekāpjas "VEF Rīga” 

Drukāt
15.02.2017

Trešdien, 16.februārī, "Valmiera/ORDO” "OlyBet” Latvijas Basketbola līgas spēlē ar rezultātu 90:95 saspringtā cīņā piekāpās turnīra tabulas vicelīderiem "VEF Rīga”, tādējādi pārtraucot savu uzvaru sēriju. 

 

Neskatoties uz piedzīvoto zaudējumu, "Valmiera/ORDO” (13-8) joprojām saglabā trešo vietu turnīra tabulā, bet "VEF Rīga” (11-2) panākums ļauj pietuvoties turnīra tabulas pirmajā vietā esošajiem ventspilniekiem. Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Kriss Ričards, bet mājiniekiem ar 17 punktiem izcēlās Damjērs Pits un Jānis Kaufmanis.

Spēles rezultātu atklāja viesi, kad precīzs no groza apakšas bija Meiers, bet mājinieki atbildēja ar Laksas pustālo metienu. Pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē risinājās līdzīga cīņa, abām komandām demonstrējot ātru, skatītājiem tīkamu basketbolu. "VEF Rīga” savus punktus lielākoties guva, pacietīgi izspēlējot sadarbības, kuras rezultējās ar brīviem metieniem groza tuvumā, savukārt valmierieši uzbrukumā, pateicoties lieliskai bumbas kustībai, savus snaiperus izvirzīja drošās metienu pozīcijās no perimetra. Skatītāju vētraini atbalstīti, valmierieši ceturtdaļas turpinājumā veica nelielu ofensīvu, un pēc pirmajām desmit minūtēm mājiniekiem +5 (23:18).

Otrā ceturtdaļa iesākās ar viesu uzbrukumu, kad precīzs no tālmetiena līnijas pirmo reizi šovakar bija komandas kapteinis Jānis Blūms. Valmierieši savukārt ātri atbildēja ar tālmetienu, kad savā mēģinājumā nekļūdīgs bija Pits. Pēc tam abas komandas vairākkārt apmainījās ar precīziem uzbrukumiem, bet ceturtdaļas vidū pēc Kaufmaņa "traka” tālmetienu mājinieki panāca lielāko pārsvaru pirmajā puslaikā - 40:31. Otrās ceturtdaļas turpinājumā abas komandas spēlēja ļoti rezultatīvi. "VEF Rīga” punktu guvumi starp komandas spēlētājiem sadalījās līdzīgi, bet valmieriešu sastāvā spilgtu nogriezni aizvadīja Jānis Kaufmanis, kurš savus punktus guva ne tikai ar "trakiem” tālmetieniem, bet arī ar efektīviem caurgājieniem. Pats pirmā puslaika noslēgums gan veiksmīgāks padevās viesiem, tomēr pēc spēles pirmās daļas rezultāts uz tablo vēstīja 49:45 par labu mājiniekiem.

Spēles trešo ceturksni, tāpat kā iepriekšējos divus, ar precīzu metienu iesāka viesi, kad no tālmetiena līnijas nekļūdīgs bija Mejeris. Šoreiz gan valmieriešu atbilde nesekoja, un "VEF Rīga” pēc Meiera precīzā metiena no pustālās distances pēc ilgāka pārtraukuma atguva spēles vadību. Brīdi vēlāk viesi bija panākuši jau četru punktu pārsvaru, bet tad divos uzbrukumos pēc kārtas iniciatīvu uzņēmās pieredzējušais Gabrāns, kurš vispirms lieliskā pozīcijā atrada Lauri Blauu, bet pēc tam pats bija precīzs no tālās distances. Ceturtdaļas turpinājumā spēles vadība mainījās vairākkārt, bet pašā tās izskaņā viesu sastāvā neapturams bija Ričards, kura veiksmīgais sniegums uzbrukumā pirms noslēdzošajām desmit minūtēm deva piecu punktu pārsvaru viesiem (72:67).

Spēles noslēdzošā daļa iesākās ar Blūma sešiem gūtajiem punktiem pēc kārtas, bet valmierieši bija pazaudējuši spēles pirmajā daļā uzņemto ritmu un nespēja realizēt savas iespējas pat no šķietami labām metienu pozīcijām. Viesi turpināja audzēt pārsvaru un pēc Gadija precīzā pustālā metiena ceturtās ceturtdaļas vidū panāca jau +15 (86:71). Mājinieki gan nepadevās un ceturtdaļas turpinājumā veica fantastisku atspēlēšanos, atbildot ar savu izrāvienu 16:3. Pašā spēles galotnē Mārtiņam Laksam tomēr neizdevās ar precīzu tālmetienu panākt pagarinājumu, un nervu kutinošā spēles galotnē viesiem izdevās nosargāt uzvaru ar rezultātu 90:95.

"Valmiera/ORDO” – "VEF Rīga” 90:95 (23:18, 26:27, 18:27, 20:26)

"Valmiera/ORDO”: Pits 17 (9rez.p), Kaufmanis 17, Laksa 16, Blaus 13, Mičels 9(7rez.p), Bērziņš 9(7atl.b), Jonāts 6, Gabrāns 3, Kārlis.

"VEF Rīga”: Ričards 22, Blūms 17, Mejeris 17(10atl.b), Meiers 12, Gadijs 12, Šķēle 7(7rez.p), Gromovs 5, Labuckas 2, Helmanis 1, Gromovs 5, Hāzners.

Foto: Edgars Vaivads

Informāciju sagatavoja:

Lelde Bukovska,

"Basketbola kluba Valmiera"

Sabiedrisko attiecību vadītāja