A A A

Šodien notiek SIA “AGA” rīkotās civilās aizsardzības mācības 

Drukāt
07.12.2017

7.decembrī plkst.10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Valmieras, Cēsu un Strenču ugunsdzēsēji glābēji piedalīsies SIA “AGA” rīkotajās civilās aizsardzības mācībās Valmieras gaisa sadales rūpnīcā (GSR) Cempu ielā 9, Valmierā.

 

Mācību ietvaros tiks izspēlēts scenārijs, ka SIA AGA Valmieras gaisa sadales rūpnīcas teritorijā noticis cauruļvada plīsums,  kā rezultātā cietis SIA AGA darbinieks un notiek šķidrā slāpekļa noplūde no uzglabāšanas tvertnes.

Praktisko mācību mērķis ir apzināt iekšējos un ārējos riskus un paredzēt civilās aizsardzības pasākumus, lai novērstu vai samazinātu pastāvošos draudus darbiniekiem, iedzīvotājiem, īpašumiem un videi, kā arī pārbaudīt mācību dalībnieku gatavību civilās aizsardzības sistēmas ietvaros, kā arī pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām.

Mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no VUGD, SIA AGA, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valmieras pašvaldības, Valsts vides dienesta Valmieras reģionālās  vides pārvaldes.

Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem. VUGD jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.

Plašākai informācijai:
Sandra Vējiņa
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē
Tel. 27018728, sandra.vejina@vugd.gov.lv