A A A

Svētki dzejai arī Valmierā 

Drukāt
14.09.2017

No 7. līdz 17.septembrim Latvijā norisinās Dzejas dienas. 21.septembrī svētki dzejai tiks atzīmēti arī Valmierā.

 

Rīta pusē dzejnieki viesosies izglītības iestādēs: Andris Akmentiņš apmeklēs Valmieras 5.vidusskolu, Jānis Tomašs ar interesentiem tiksies Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, bet Katrīna Rudzīte – Valmieras Viestura vidusskolā. Valmieras bibliotēkā ar skolu rakstošajiem jauniešiem tiksies Edvīns Raups. Savukārt pansionātā “Valmiera” ar dzejas lasījumiem uzstāsies dramaturģe, dzejniece un aktrise  Agnese Rutkēviča.

No plkst.14.00 līdz 16.00 dzejnieki apmeklēs  Kocēnu novada Dikļu pagastu. Savukārt plkst.17.00 Valmieras integrētajā bibliotēkā norisināsies Dzejas dienu noslēguma vakars. Lasījumos piedalīsies Tamāra Skrīna, Daina Sirmā, Agnese Rutkēviča, Katrīna Rudzīte, Edvīns Raups, Andris Akmentiņš, Jānis Tomašs,  Juris Helds un Viks.

Šogad Dzejas dienām Valmierā kā vadmotīvs izraudzīti Raiņa vārdi: “Dzeja ir kā saule, kas visu dzīvu dara.”

Dzejas svētki tiek atzīmēti jau kopš dzejnieka Raiņa simtgades svinībām 1965.gadā ar mērķi veicināt sabiedrības interesi par dzeju. Šī ir  viena no tradīcijām, kas katru septembri padara īpašu, šogad atzīmējot jau 52.gadadienu. Tie ir svētki tiem, kuri dzeju lasa, un svētki arī  dzejai.

Ieeja bez maksas. Visi laipni aicināti!