A A A

R. fon Šrēders apciemo biedrību “Kristīgais žēlsirdības centrs” 

Drukāt
17.07.2017

Jūlija pirmajā pusē Valmierā viesojās bijušais Gustava Ādolfa fonda valdes priekšsēdētājs, kā arī biedrības “Kristīgais žēlsirdības centrs” ilggadējs draugs un labdaris Rūdigers fon Šrēders (Rüdiger von Schroeder) no Vācijas. Sirmais kungs tikās ar biedrības valdes priekšsēdētāju Gaidu Pevko un Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes vadītāju Kaiju Mucenieci.

 

Ar R. fon Šrēdera kunga ziedojuma palīdzību biedrība “Kristīgais žēlsirdības centrs” savulaik varēja atvērt un klientiem piedāvāt pakalpojumu “Mazgāmutis” – iespēja nomazgāties dušā un izmazgāt drēbes veļasmašīnā. “Biedrības “Kristīgā žēlsirdības centrs” klienti — Valmieras maznodrošinātās ģimenes, šo pakalpojumu ļoti novērtē. Te iespējams ne vien pašiem nomazgāties, bet arī izmazgāt un izžāvēt drēbes. Tā kā ne visiem mājās ir siltais ūdens, veļas mazgājamie un žāvējamie automāti, tad arī šāda veida palīdzība ir būtiska,” norāda biedrības “Kristīgais žēlsirdības centrs” valdes priekšsēdētāja Gaida Pevko.

Savas vizītes laikā R. fon Šrēders tika iepazīstināts ar biedrības “Kristīgais žēlsirdības centrs” darbību, pārliecinājās par pakalpojuma “Mazgāmutis” aktualitāti, kā arī pie pusdienu galda kopā ar sirsnīgām sarunām baudīja biedrības Zupas virtuves gatavoto maltīti. Neskatoties uz cienījamo vecumu, viņš atklāj, ka mīlestība uz Baltijas valstīm ir ļoti spēcīga, tāpēc arī Mārtiņa Lutera aizsāktās reformācijas jubilejas gadā izvēlējies apciemot Latviju. Tāpat tikšanās laikā R. fon Šrēders pastāstīja, ka 2017.gada 29.maijā saņēmis Vācijas Federatīvās Republikas Nopelnu krustu par veikumu sabiedrības labā, galvenokārt Baltijas valstīs.

Mācītājs emeritus R. fon Šrēders dzimis 1928.gada Rīgā. Vienpadsmit gadu vecumā kopā ar ģimeni tika pārvietots uz Poznaņu. Būdams palīgs gaisa spēkos, pēdējā brīdī pirms aplenkuma Rūdigers fon Šrēders izbēga no Poznaņas. Pēc tēva nāves 1945.gadā viņš kopā ar māti nokļuva Štutgartē. 1955.gadā absolvējis teoloģijas studijas Tībingenē. Pēc kalpošanas vikāra amatā Langenargenē viņš darbojās par mācītāja palīgu. Savukārt no 1959.gada kļuva par pirmo mācītāju nesen izveidotajā diasporas draudzē Kresbronnā. 1968.gadā viņš pārcēlās uz Bādurahu un vēlāk 10 gadus kalpo mācītāja amatā Bāzelē. No 1966. līdz 1978.gadam Rūdigers fon Šrēders iesaistījās Gustava Ādolfa fonda Virtenbergas nodaļas valdes darbā un pēc bīskapa Haralda Kalniņa lūguma prāvests Rūdolfs Hincs (Rudolf Hinz) no Ķīles R. fon Šrēderam uzticēja garīgās kalpošanas koordinatora pienākumus. Kopā ar vēl pieciem kolēģiem R. fon Šrēders no 90.gadu sākuma periodiski kalpoja piecām draudzēm Latvijā. Kopš 2000.gada R. fon Šrēders iesaistījies arī bērnu palīdzības fonda “Children for a better world” darbībā.

FOTO