A A A

Valmierā viesojas delegācija no Ķīnas 

Drukāt
19.06.2017

Pirmdien, 19.jūnijā, Valmierā darba vizītē viesojās delegācija no Yiwu (Ķīna) pašvaldības. Vizīte ilga trīs stundas, taču šajā laikā delegācija paguva gan noklausīties prezentāciju par Valmieras pilsētas attīstības galvenajām priekšrocībām un izaicinājumiem, gan apskatīt jaunākos attīstības projektus klātienē, gan arī diskutēt par potenciālām sadarbības iespējām. Delegāciju šajā vizītē pavadīja  domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums, biedrības "Valmieras Attīstības aģentūra" valdes locekle Ilze Eglāja un ārējo sakaru organizatore Elīna Rubule.

 

Viesi augsti novērtēja Valmieras zaļo teritoriju skaistumu un iederību pilsētas attīstības idejā, veicinot iedzīvotāju labklājību, kas savukārt noved pie kopīgas sabiedrības vēlmes attīstīt pilsētu. Tāpat Yiwu pārstāvji uzsvēra, ka, iebraucot pilsētā, ir redzams, cik Valmiera ir tīra un sakopta.

Vizītes laikā abu pašvaldību pārstāvji atzina, lai arī abu pilsētu mērogi ir atšķirīgi, tomēr tās vieno vairākas kopīgas pazīmes, tostarp strauja izaugsme un joprojām liels attīstības potenciāls.

Tikšanās noslēgumā viesi aicināja Valmieru un tās uzņēmējus apsvērt dalību Yiwu starptautiskajā tirgū, par ko konkrētāk vienoties puses nolēma tuvākajā nākotnē.

Yiwu pilsētu mēdz dēvēt arī par starptutiskās tirdzniecības pilsētu. Tā ir atpazīstama milzīgā tirgus dēļ, kas ir viens no visvecākajiem un lielākajiem pasaulē. Pilsētas platība ir 1105 kvadrātkilometri. Tājā dzīvo 700 000 vietējo iedzīvptāju un ap 1,4 miljoniem ārvalstu uzņēmēji, darbinieki.

FOTOGALERIJA