A A A

Ir bērni, kuri padara visus sev apkārt īpašus 

Drukāt
17.02.2017

Valmierietis Roberts Jurka pirms septiņiem gadiem sāka iet parastā skolā, bet pirms tam apmeklēja parastu bērnudārzu. Viņš ir pierādījis ne tikai sev, bet arī pārējiem, cik daudz mēs patiesībā varam. Viņam jau gada vecumā tika konstatēta cerebrālā trieka, kuras dēļ Roberts pārvietojas ratiņkrēslā. Tomēr tas netraucē viņam lieliski iekļauties klases un skolas kolektīvā Valmieras Viestura vidusskolā.

 

Jau pirmajā klasē direktora vietniece Līvija Kraukle bija ievērojusi, ka, gluži kā klasesbiedriem, arī Roberts starpbrīdī mirdzošām acīm plāno kādas palaidnības – tātad viņš ir savējais! Šeit liels nopelns paša zēna apņēmībai un draudzīgumam. Turklāt jau no paša sākuma viņa vecāki, klasesbiedri un skolotāji ir pieņēmuši Robertu kā cilvēku, kuram jāsniedz draudzīgs atbalsts un palīdzība. Nevis formāli, bet no sirds.

Tagad Robertam ir jauns draugs, kurš augs kopā ar zēnu, lai iemācītos viņam palīdzēt un atbalstīt ikdienā. Tas ir Bernes ganu suns Kleopatra – uzticams suns-pavadonis. Sadarbojoties cilvēku ar īpašām vajadzībām integrācijas biedrībai “Es redzu!” un “BlueOrange Charity” labdarības fondam, sunim tiks nodrošināta barība un ārstnieciskās kinoloģijas dresūra, kas notiks kopā ar Robertu.

Foto: Matīss Markovskis

Plašāka fotogalerija ŠEIT

 
Informāciju sagatavoja:
Cilvēku ar īpašām vajadzībām integrācijas biedrība “Es redzu!”