A A A

Valmierā viesojas Krievijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs 

Drukāt
24.11.2017

Ceturtdien, 23.novembrī oficiālā vizītē Valmieru apmeklēja Krievijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs, lai pārrunātu Valmieras un Krievijas Federācijas pašvaldību savstarpējo sadarbību kultūrā, izglītībā, uzņēmējdarbībā un citās jomās, kā arī, lai apspriestu potenciālos risinājumus memoriāla II Pasaules karā kritušajiem karavīriem sakārtošanai.

 

Vizītes sākumā vēstnieku pašvaldībā uzņēma Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums, kā arī domes deputāts un Valmieras 2.vidusskolas direktors Andrejs Gluhovs, pastāstot par Valmieras līdzšinējiem sasniegumiem pilsētas attīstībā un būtiskākajiem nākotnes izaicinājumiem. Tāpat tika apspriesta Valmieras jau ilgstošā sadarbība ar Pleskavas pašvaldību un Tirdzniecības kameru Krievijā. Vēstnieks saņēma uzaicinājumu piedalīties arī nākamā gada Masļeņicas pasākumā Valmieras 2. vidusskolā.

Tikšanās laikā vēstnieks atzīmēja, ka Valmiera acīmredzami piesaista ar savu attīstību, sakārtotību un ambiciozajiem nākotnes plāniem. Pēc viņa teiktā, nav pārsteigums, ka arvien vairāk iedzīvotāju pauž vēlmi pārvākties uz dzīvi šeit, tādēļ ir tikai loģisks solis pilsētā būvēt arvien jaunus īres namus, lai interesentiem būtu, kur dzīvot.

Vizītes noslēgumā vēstnieks apmeklēja memoriālu un tālākai apspriešanai rosināja ieceri objekta sakārtošanas darbus dalīt trīs posmos līdz pat 2020.gadam.