A A A

Viesu grāmatā – 16 Valmieras gadi 

Drukāt
13.09.2017

Zinību dienā, 2017.gada 1.septembrī, pirmo ierakstu jaunajā Valmieras viesu grāmatā veica Valmieras izglītības iestāžu direktori un vadītāji. Iepriekšējās grāmatas vākos 16 Valmieras gadi, 214 ieraksti, tostarp četru Latvijas Valsts prezidentu vēlējumi Valmierai.

 

Kad 2001.gada septembrī skolēni un skolotāji – viesi no Vācijas – ar pirmo ierakstu viesu grāmatā pateicās par uzņemšanu Valmierā, pēdējā ieraksta veicēji – Latvijas Jaunatnes olimpiādes 2017.gada medaļnieki – vēl nebija pat sākuši sportiskās gaitas.

Pateicība par sadarbību, uzņemšanu, atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanā, kultūras un sporta norišu īstenošanā, dalību vēsturiski nozīmīgu objektu atjaunošanā, atzinības vārdi par skaisto Valmieru, vēlējumi pilsētai un valmieriešiem rakstīti latviešu, angļu, vācu, japāņu, krievu, norvēģu, poļu, igauņu, lietuviešu, somu, ķīniešu un spāņu valodās.

Ģimeņu, pedagogu, bērnu, jauniešu, pilsētu mēru, sportistu, mākslinieku, zemessargu, vēsturnieku, uzņēmēju, deputātu, vēstnieku, ministru, dažādu Latvijas pilsētu pārstāvju un vēl citu viesu grāmatas aizpildītāju dažādie rokraksti un pat zīmējumi vienuviet pulcē tādu valstu kā Latvijas, Slovākijas, Dienvidkorejas, Japānas, Austrijas, Norvēģijas, Turcijas, Čehijas, Francijas, Igaunijas, Krievijas, Taivānas, Vācijas, Nīderlandes, Polijas, Somijas, Moldovas, Beļģijas, Kanādas, Ķīnas, Meksikas, Lielbritānijas, Izraēlas un Dānijas iedzīvotājus.

Katrs ieraksts kļuvis vārda tiešā nozīmē par lappusi Valmieras vēsturē. Atzinības vārdus pilsētai izteikuši bijušie Latvijas Valsts prezidenti Vaira Vīķe-Freiberga, Valdis Zatlers, Andris Bērziņš, kā arī tagadējais prezidents Raimonds Vējonis, kura ieraksts Valmieras grāmatā tapis arī, esot ministram. “Novēlu Valmierai un visiem valmieriešiem laimi, sekmes un turpināt attīstību,” 2003.gada martā rakstīja toreizējā Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Divkārtējais olimpisko spēļu čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs apliecina, ka ceļš uz zvaigznēm iets caur ērkšķiem, ansamblis “Čikāgas piecīši” norāda, ka priecājas par būšanu Valmierā, savukārt grupa “Prāta Vētra” un Gustavo 2012.gadā raksta: “Priekā un pateicībā Valmierai un valmieriešiem par brīnišķīgām atmiņām par jūsu pilsētu! Un Štrombergam atkal olimpiskais zelts, juhū!!!”

Arī ieraksti jaunajā Valmieras viesu grāmatā kļūs par nozīmīgiem pilsētas vēstures lieciniekiem. Vairākus kilogramus smago grāmatu veidojusi amatu, atpūtas un mācību centra “Mazā Kāpa” ādas apstrādes meistare Inta Neimane. “Neskatoties uz grāmatas lielo izmēru un svaru, tā tapa ļoti viegli un raiti! Ar šādu enerģiju tā arī tiek nodota tālāk, glabājot sevī vieglumu par savu pilsētu un valsti!” vēl meistare.