A A A

Valmieras pilsētas notikumu apskats (19.06.2017. – 25.06.2017.) 

Drukāt
19.06.2017

Valmieras pilsētas nedēļas notikumu apskats 19.līdz 25.jūnijam.

 

Diena/ laiks

Notikums/ aktivitāte

Pirmdiena, 19.06.2017.

 

8.30

Valmieras pilsētas pašvaldībā notiks struktūrvienību un kapitālsabiedrību vadītāju sanāksme.

10.00

Projekta “LaimĪGA vasara” laikā četrās pirmdienās Valmieras bērniem un jauniešiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt radošās nodarbības Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”.

10.00

Latviešu valodas un literatūras skolotāju kursu “Literatūras stundas plānošana, organizēšana un vadīšana: teorētiskie un praktiskie aspekti” pirmā daļa (12 stundas). Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā.

10.00

Yiwu (Ķīna) pilsētas delegācijas vizīte Valmierā.

14.00

Izstādes “Īrisu svētki” no Latvijas gladiolu un īrisu biedrības atklāšana. Valmieras muzeja Garšaugu dārzā. Izstāde apskatāma līdz 21.06.

 

Naktī no pirmdienas uz otrdienu, kā arī naktī no otrdienas uz trešdienu turpināsies darbi pie Rīgas un Cēsu ielu asfaltbetona seguma virskārtas atjaunošanas Valmieras centrā. Plašāka informācija šeit.

Otrdiena,

20.06.2017.

 

10.00-17.00

Dalīs pārtikas preču, higiēnas un saimniecības preču pakas, kā arī pakas mazuļiem (Garā ielā 10). No jūlija pakas izsniegs Stacijas ielā 26.

10.00

Latviešu valodas un literatūras skolotāju kursu “Literatūras stundas plānošana, organizēšana un vadīšana: teorētiskie un praktiskie aspekti” pirmā daļa (12 stundas). Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā.

19.00

Bigbenda “Valmieras puikas” (vadītājs Gunārs Geduševs) brīvdabas koncerts laukumā pie Valmieras Kultūras centra. Ieeja bez maksas.

Ceturtdiena,

22.06.2017.

 

 

Līgo svētku nedēļā tiks mainīts Valmieras pilsētas sabiedriskās pirts darba laiks. Tā apmeklētājiem būs atvērta 22.jūnijā no plkst.13.00 līdz 20.00, savukārt 23. un 24.jūnijā pirts būs slēgta. No 29.jūnija pirts turpinās darboties pēc ierastā grafika.

 

Tuvojoties jaunajai kāzu plānošanas sezonai, Valmieras Tūrisma informācijas centrs atjauno izdevumu “Kāzu laiks Valmierā, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados”, kas būs noderīgs palīgs kāzu organizatoriem, vedējiem un jaunajiem pāriem. Plašāka informācija pieejama šeit.

 

Lai noskaidrotu Valmieras iedzīvotāju un viesu viedokli par kultūras piedāvājumu pilsētā, Valmieras pilsētas pašvaldība aicina piedalīties aptaujā, kas gan elektroniskā, gan drukātā veidā pieejama līdz 22.jūnijam. Plašāka informācija šeit.

 

SIA “VTU Valmiera” informē par izmaiņām autobusu kustībā Līgo svētku laikā, no 22. līdz 24.jūnijam. Plašāka informācija šeit.

14.00

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēde (Lāčplēša ielā 2).

15.00

Vidzemes Augstskolas vasaras izlaidums. Valmieras Kultūras centrs.

Piektdiena,

23.06.2017.

 

22.00

Līgo svētku balle ar grupām “Kantoris 04” un “Blēži”. Ieeja bez maksas. Valmieras estrādē.

Dažādas aktualitātes

 

 

Bezdarbs Valmieras pilsētā jūnijā ir 4,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita (500 bezdarbnieki).

 

Vidzemes reģionālajā slimnīcā aizvadītajā nedēļā pavisam piedzimuši 23 mazuļi – 12 meitenes un 11 puiši. 

 

Lai nodrošinātu iespēju apmeklēt bērnudārzu visiem pieteiktajiem 2016.gadā dzimušajiem bērniem, nākamajā mācību gadā tiks atvērtas jaunas grupiņas Valmieras 2.vidusskolas bērnudārza telpās. Pusotru gadu veci bērni tiks uzņemti arī pirmsskolas izglītības iestādēs “Krācītes”, “Kārliena” un “Buratino”. Savukārt bērnudārzos “Ābelīte”, “Ezītis”, “Pienenīte”, “Sprīdītis” un “Vālodzīte” nākamajam mācību gadam grupas ir nokomplektētas ar bērniem, kuri vecāki par diviem gadiem. Plašāka informācija šeit.

 

No 11.maija Valmieras iedzīvotāji, uzņēmēji un viesi saņem jaunu digitālu rīku savstarpējai saziņai un sadarbībai – Latvijā pirmo viedās pilsētas lietotni “Mana Valmiera”. Plašāka informācija šeit.

 

Lai noteiktu potenciālā piesārņojuma ar mazutu izplatību un veiktu iespējamo risku izvērtēšanu, jūnija sākumā bijušajā Valmieras mazuta saimniecībā Dzelzceļa ielā 9 tika uzsākta teritorijas izpēte. Tās laikā tiek veikta teritorijas ģeoloģiskā izpēte, ekoloģiskā stāvokļa novērtējums, kā arī sagatavots potenciālā piesārņojuma riska novērtējums. Plašāka informācija šeit.

 

Valmieras VPDK “Agrā Rūsa” piedalās Latvijas lielākā balsojumu maratonā – “Maksimālistu” projektā, cīnoties par Grand Prix. Visi laipni aicināti nobalsot vēl līdz 30.jūnijam par Valmieras deju kolektīvu. Plašāka informācija šeit.

Šonedēļ skatāmas šādas izstādes

Līdz 19.06. Sandras Konstantes, Edgara Bogdāna, Birutas Jansones un Daces Blūmas izstāde “Sazaroto taku dārzs”. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centrā.

Līdz 28.06. Neonillas Medvedevas personālizstāde “Dienvidu ainavas”. Mākslas “Galerija Laipa”.

Līdz 02.07. Vēsturnieka L.Liepnieka, mākslinieka V.Zaķa, rakstnieku P.Rozīša, A.Dripes un gleznotāja R.Pētersona izstāde “Kods: Pārgauja”. Notikumi, atmiņas, cilvēki. Valmieras muzeja Izstāžu namā.

Līdz 02.07. Laimas Akmentiņas izstāde “Variācijas par ceļu. Ainava”. Valmieras muzeja Izstāžu namā.

Pastāvīgi Izstādes “Teic man, Gauja, Valmieras stāstu” 1.daļa – “Senvēsture un Valmieras pilsēta viduslaikos”. Valmieras muzeja Maršnera namā.

Pastāvīgi Izstādes “Teic man, Gauja, Valmieras stāstu” 2.daļa – “Valmiera – apriņķa pilsēta (1783-1949)”. Valmieras muzeja Vecajā aptiekā.

Pastāvīgi Izstādes “Teic man, Gauja, Valmieras stāstu” 3.daļa – “Valmieras lauku teritorija”. Valmieras muzeja Vecajā aptiekā.

Pastāvīgi Atmodas laika latviešu gleznotāju darbu ekspozīcija, kā arī unikāla 19.gs. kamīnu un krāšņu kolekcija. Dikļu pilī.