A A A

Ziemassvētku tirdziņā viesosies folkloras kopa “Dimzēns” 

Drukāt
06.12.2017

Ziemassvētku tirdziņa laikā, 9.decembrī no plkst.12.00, Valmieras muzeja Izstāžu namā būs lieliska iespēja iepazīties ar ziemas saulgriežu dziesmām, kas iecienītas Zemgalē. Valmierā viesosies folkloras kopa “Dimzēns” no Jelgavas, dziedot un izstādē “Mana tautastērpa ceļš” rādot savus tautastērpus.

 

Folkloras kopa jau 24 gadus vieno cilvēkus, kuriem tuvas Zemgales tautasdziesmas, danči, rotaļas un muzicēšana savam un citu priekam. “Dimzēns” piedalās precību, kāzu, kūmību godos un gadskārtu svinībās. Folkloras kopā darbojas ap 40 dažāda vecuma cilvēki – jaunākajiem ir tikai divi gadi, bet pieredzes bagātākajiem – vairāk nekā 75.

Kopš 1994.gada kolektīvs ir piedalījies  folkloras festivālā “Baltica”, bērni un jaunieši  uzstājas “Pulkā eimu, pulkā teku” tradicionālās dziedāšanas konkursos, sarīkojumos  un festivālos Latvijā, kā arī Igaunijā un Lietuvā.  Dziesmas un danči apkopoti arī vairākās dziesmu izlasēs.

Lustīga, garšīgi smaržojoša un iedvesmojoša noskaņa 9.decembrī no plkst.10.00 līdz 15.00 valdīs Valmieras rātslaukumā un pils teritorijā – norisināsies Ziemassvētku tirdziņš. Amatnieki un mājražotāji būs parūpējušies gan par papildinājumu svētku galdam, gan sirdi un ķermeni sildošām dāvaniņām. Piparkūkas, ogas, sieri, karstie dzērieni, sukādes, gaļas izstrādājumi, dažādu šķirņu sieri – katrs varēs atrast sev piemērotāko Ziemassvētku garšu buķeti.