A A A

Māra Subača zīmējumu izstāde 

Drukāt
09.08.2017

Valmieras integrētās bibliotēkas telpās, Cēsu ielā 4, Valmierā, no 9.augusta līdz 9.oktobrim apskatāma mākslinieka Māra Subača zīmējumu izstāde.

 

Māris Subačs ir mākslinieks un dzejnieks vienā personā, kas lieliski atklājas  grāmatu ilustrācijās, linogriezuma lapās, zīmējumos. Mākslinieks dzimis 1963. gadā Rīgā. 1982.gadā beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļu, bet 1988. gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. 1986. līdz1994.gadam darbojas mākslinieku grupā LPSR Z  (Normunds Lācis, Vilnis Putrāms, Māris Subačs, Artis Rutks, Vilnis Zābers). No 1997. gada nodarbojas ar grāmatu rakstīšanu un ilustrēšanu. Tās tapušas sadarbībā ar teologu Juri Rubeni. Piemēram, “Domu teātris” (2003), “Debesu ainavas” (2003), “Eņģeļu pasaule. Nojautas, atskārsmes, atziņas” (2002) un daudzas citas.

"Esmu grafiķis - pavairoju darbus, bet kļuvu alerģisks pret krāsām. Tad sāku zīmēt un rakstīt grāmatas, taisīt darbus visādās akcijās un "klusās dabas...” Līnija fiksē noskaņu. Noskaņa aizies, bet pēdas uz papīra paliek. Tālāk tu vari iedziļināties papīrā un redzēt to temperamentu. Un darbus var novērtēt tikai tad, kad noskaņa jau ir aizgājusi..." raksta Māris Subačs.

Valmieras integrētās bibliotēkas telpās izstādīti 30 zīmējumi, kas aptver šī brīža aktuālās tēmas, domas, par pasaules kārtību, sabiedrības virzību, cilvēka iekšējās pasaules meklējumiem un nostaļģiskus vērojumus...

 

“Pasaule beidzas ar dzeju... ” Māris Subačs / 2016

 

Informāciju sagatavoja:
Karlīne Cercina
Galerija Laipa
Stacijas iela 37, Valmiera
galerijalaipa@gmail.com