A A A

Aicina pieteikties dalībai Valmieras pilsētas svētku gājienā „Valmiera lepojas!” 

Drukāt
16.05.2017

No 27. līdz 30.jūlijam Valmiera atzīmes pilsētas 734. dzimšanas dienu. Pilsētas svētku "Valmiera virmo!" ietvaros 28.jūlijā plkst.19.00 no Vienības laukuma līdz Hanzas sienai norisināsies gājiens "Valmiera lepojas!".

 

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina Valmieras uzņēmumus, iestādes, biedrības un ikvienu interesentu pieteikties dalībai svētku gājienā, iesakot padomāt par vienotu kolektīva vizuālo noformējumu. Dalība svētku gājienā būs iespēja netradicionālā un atraktīvā veidā prezentēt savu uzņēmumu, iestādi vai biedrību valmieriešiem un pilsētas viesiem. Piedalīties gājienā tiek aicināti arī šogad un pagājušajā gadā dzimušo mazuļu vecāki ar savām atvasēm. Dalību Valmieras gājienā „Valmiera lepojas” var pieteikt līdz 21.jūlijam elektroniski, sūtot e-pastu: evija.dzvinko@valmiera.lv vai zvanot pa tālruni: 64210873 (Evija). Pieteikumā lūdzam norādīt uzņēmuma, iestādes vai biedrības nosaukumu, kontaktpersonu un provizorisko gājiena dalībnieku skaitu, arī motorizēto transportlīdzekļu skaitu, ja tādi plānoti.

Valmieras pilsētas svētki 27.jūlijā sāksies ar vēsturisko ērģeļu svētku koncertu „Latvija - ērģeļu zeme” un kino vakaru pie kinoteātra „Gaisma”. Svētku otrajā dienā, 28.jūlijā, pēc svētku gājiena laukumā pie Hanzas sienas notiks Valmieras pilsētas svētku „Valmiera virmo!” atklāšana kopā ar Valmieras Drāmas teātra aktieriem. Pēc tam skanēs grupas „Jumprava” koncerts un svētku balle ar grupu „Džentelmeņu špagats”.  

29.jūlijā Valmieras vecpilsēta pārtaps par „Gardēžu pili”, kur norisināsies Eiropas gastronomijas reģiona aktivitātes „Ar dabu šķīvī” – pavāru meistarklases un degustācijas, radošās darbnīcas, Latvijas lauku labumu un amatniecības izstrādājumu tirdziņš.

Mazie svētku dalībnieki varēs pārbaudīt savu veiklību un atjautību Bērnu piedzīvojumu parkā, atpūsties „Annels” atrakciju parkā un izmēģināt savas prasmes, piedaloties „Klucīšu dienas” aktivitātēs Valmieras Kultūras centrā. Svētku apmeklētāji varēs piedalīties Kārlienas pagalma svētkos, vērot Kalniešu spēles, doties tematiskā ekskursijā pa pilsētu, kā arī iesaistīties sportiskās aktivitātēs. Vakarā Palejas un Lucas ielas krustojumā norisināsies pasākums jauniešiem „Harmonija brīvdabā”, kurā piedalīsies improvizācijas teātris „ViaGars” un vairākas muzikālās apvienības.

Svētku noslēgumā, 29.jūlija vakarā, laukumā pie Hanzas sienas koncertēs grupa „Tumsa”, Intars Busulis un „Abonementa orķestris”. Svētku ballē spēlēs grupas „Dzelzs vilks” un „Vēja radītie”, bet pusnaktī, salūta „Valmierai 734!” laikā, Valmieras debesīs uzziedēs krāšņi uguns ziedi.

Svētdien, 30.jūlijā, ikviens interesents varēs piedalīties aktīvās atpūtas aktivitātēs – atjautīgajā velo braucienā, ģimenēm ar bērniem būs iespēja izdzīvot  „Simtjūdžu meža” stāstus atraktīvā pārgājienā kopā ar gidu Atpūtas parkā, kā arī norisināsies draudzības kauss nacionālajā suņu daudzcīņā „Valmierai 734”.

Plašāka informācija par svētku programmu: www.valmiera.lv .