A A A

Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā atklāta grāmata “Dzimtenes stāsti” 

Drukāt
20.03.2017

16.martā Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā (11.novembra krastmalā 29) notika grāmatas “Dzimtenes stāsti” atklāšana.

 

Rakstniece un grāmatu izdevēja, kura darbojas ar pseidonīmu Luāna Loinerte (īstajā vārdā – Ināra Giriča), prezentēja savu jaunāko grāmatu “Dzimtenes stāsti”, klātesot tās personāžiem, grāmatas tapšanā iesaistītajiem, draugiem un citiem interesentiem. Autore iepazīstināja ar personāžiem, grāmatas tapšanas norisi, kā arī interesantiem faktiem un stāstiem par to, kā iepazinusi grāmatas varoņus.

Savukārt Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā vadītāja Ieva Alhasova uzrunāja pasākuma dalībniekus, iepazīstinot ar Valmieras pilsētas pārstāvniecības darbību un funkcijām, kā arī īpaši sveica rakstnieci Luānu Loinerti un grāmatas personāžu – valmierieti – Aināru Ašaku ar panākumiem radošajā darbībā.

Tāpat ar muzikāliem priekšnesumiem pasākuma viesus iepriecināja talantīgais akordeonists Māris Balaško un atraktīvais Ainārs Ašaks.

Grāmatā aprakstīti fragmentāri dzīvesstāsti par tādām personībām kā Laini Kainaizi (gleznotāja, pedagoģe), Hariju Ozolu (aktieris, mūziķis), Aināru Ašaku (muzikants, pasākumu vadītājs), Elitu Viliamu (māksliniece, grafiķe, pastmarku un grāmatu ilustrāciju veidotāja), Māri Balaško (akordeonists, skaņu režisors, producents), Jekaterinu Suvorovu (arfiste Latvijas Nacionālajā operā un baletā, pasniedzēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā), Gaidu Pūliņu (dzejniece), Solvitu Kūnu (augu pazinēja, dabīgās kosmētikas un ēterisko eļļu izgatavotāja) un  Māru Spark.

FOTO