A A A

Valmierā realizēs pasaules līmeņa karjeras attīstības atbalstu 

Drukāt
22.11.2017

Valmieras pilsētas pašvaldības dome apstiprinājusi Valmieras Karjeras attīstības atbalsta stratēģija 2018.-2022. gadam, kas ir unikāls plānošanas dokuments ne vien Latvijas un Baltijas, bet arī Eiropas mērogā. Stratēģiju izstrādāja Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldības izglītības pārvaldi.

 

“Karjeras attīstības atbalsts nozīmē virkni ļoti konkrētu aktivitāšu un pasākumu, kas cilvēkam ļauj labāk izprast sevi, savas spējas, prasmes un intereses. Šāds atbalsts palīdz ikvienam, jo īpaši jauniešiem, iepazīt un iegūt informāciju gan par darba tirgus un dažādu profesiju un nozaru sniegtajām iespējām, gan par pieejamo palīdzību un informāciju, ja kādā brīdī karjerā tāda ir nepieciešama. Es priecājos, ka valmieriešiem, īpaši bērniem un jauniešiem, būs pieejams plašs atbalsta, izglītības un informējošu pasākumu klāsts, lai izdarītu patiesi izsvērtus un labus lēmumus par savu nākotni. Esmu pārliecināta, ka, sadarbībā mērķtiecīgi realizējot šo stratēģiju, mums izdosies Valmierā ieviest pasaules līmeņa karjeras attīstības atbalsta sistēmu,” stāsta Valmieras Attīstības aģentūras vadītāja Ilze Eglāja

Valmieras karjeras attīstības atbalsta stratēģija balstīta uz karjeras attīstības atbalsta standarta, kas izstrādāts Lielbritānijā, ņemot vērā pasaules labāko un progresīvāko izglītības sistēmu pieredzi. Dokumentā ietverta arī Valmieras esošās situācijas izpēte, identificēti sasniedzamie mērķi un rezultāti. Stratēģijas dokumentu noslēdz ļoti konkrēts rīcības plāns un plānoto investīciju plāns. Stratēģijas ieviešanā būs iesaistītas Valmieras izglītības iestādes, pašvaldība, uzņēmēji, skolēni, viņu vecāki un sabiedrība kopumā. Plānota arī sadarbība ar apkārtējiem novadiem. Par stratēģijas ieviešanu rūpēsies Valmieras Attīstības aģentūra.

“Lielākā daļa cilvēku piekritīs, ka labs karjeras attīstības atbalsts ir ārkārtīgi nozīmīgs ikviena jauna cilvēka dzīvē, iepazīstot, izvērtējot un pilnībā izmantojot sniegtās iespējas izglītība un darba tirgū. Valmiera ir un vienmēr ir bijusi talantu pilsēta. Sistemātisks un pilnvērtīgs karjeras attīstības atbalsts ļaus Valmierai arī turpmāk būt par Latvijas talantu kalvi un vietu, kur labklājībā dzīvo un strādā laimīgi cilvēki,” norāda Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Aicinām ikvienu valmierieti iepazīties ar karjeras attīstības atbalsta stratēģijas dokumentu Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapā www.valmiera.lv sadaļā Izglītība – Karjeras atbalsts.

Informāciju sagatavoja:

Ilze Eglāja

biedrība "Valmieras Attīstības aģentūra"