A A A

Valmieras bērnudārzos notiek Drošības dienas 

Drukāt
14.09.2017

No 11. līdz 15.septembrim Valmieras pirmsskolas izglītības iestādēs notiek Drošības dienas, ko organizē Valmieras Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD).

 

Sākoties jaunajam mācību gadam, bērni ir atgriezušies no vasaras atpūtas. Svarīgi ir atjaunot zināšanas par drošības jautājumiem. Lai arī droša un pareiza rīcība bērniem tiek mācīta visa gada garumā, septembrī šie jautājumi tiek īpaši aktualizēti. Tādēļ Drošības dienu laikā Valsts policijas darbinieki un tēli Runcis Rūdis un Bebrs Bruno kopā ar VUGD speciālistiem apmeklē visas Valmieras pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes. Ar bērniem tiek pārrunāti drošības jautājumi un pareiza rīcība uz ceļa, bērnudārzā, mājās un, satiekoties ar svešiniekiem. Bērni tiek iepazīstināti arī ar VUGD darbā izmantoto tehniku un policijas automašīnām.

Drošības dienu laikā tiek runāts arī par tīru un sakoptu vidi, kas aptver ar drošību cieši saistītus jautājumus. Tīra vide ir svarīga gan drošības un veselības, gan skaistas dabas saglabāšanai sev un nākamajām paaudzēm.  Drošības dienu laikā bērniem tiek dāvinātas arī Valmieras pilsētas pašvaldības izdotās grāmatiņas “Domā un dzīvo zaļi!”, kas bērnudārzos mācību procesā tiks izmantotas visa gada garumā.

 

Foto: Drošības diena pirmsskolas izglītības iestādē "Krācītes"