A A A

Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda atgriezusies no fizikas konkursā nopelnītās atpūtas vasaras nometnē 

Drukāt
11.08.2017

Noslēgusies Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa „Fizmix Eksperiments” uzvarētāju vasaras nometne. Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda kopā ar citu reģionu laureātiem devās nedēļu garā piedzīvojumā, kura laikā paguva gan papildināt savas zināšanas eksaktajās zinātnēs, gan atpūsties un iegūt jaunus draugus.

 

Nometnes laikā jauniešu ikdiena bija piepildīta dažādām izglītojoši izklaidējošām aktivitātēm – no fizikas eksperimentu veikšanas, lego robotikas konstruēšanas un Rīgas Tehniskās universitātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta radošās laboratorijas aktivitātēm līdz mandalu konstruēšanai, smaržu darināšanai, laivošanai, slidošanai, boulingam, zumbai, dažādām meistarklasēm un sportam.

„Konkursa laureātu nometne patīkami pārsteidza ar mācību videi neierastām nodarbībām, kas kādam palīdzēja vairāk saprast sevi, kādam uzklausīt citus viedokļus, kā arī labāk pamanīt sev apkārt līdzīgi domājošos. Tiešām vērtīgi un intensīvi pavadīts laiks, kas jauniešiem ļāva iegūt jaunus domubiedrus no visas Latvijas,” pārdomās par nometni dalās Valmieras Valsts ģimnāzijas komandas skolotāja Inese Purmale.

„Nometne galvenajā balvā sešām fizikā zinošākajām komandām tika organizēta pirmo reizi, un tikai pēc tās varam patiesi novērtēt, cik daudz iespējams paveikt, ja vienkopus pulcējas tik daudzpusīgi un talantīgi jaunieši! Latvenergo koncerna vārdā pateicos skolotājiem, kas pašaizliedzīgi strādājot ir virzījuši jauniešus uz fizikas padziļinātu iepazīšanu. Vēlu skolotājiem tikpat daudz enerģijas, bet jauniešiem arī turpmāk, lai interese par fiziku palīdz sasniegt arvien jaunas virsotnes,” stāsta AS „Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Konkursa „Fizmix Eksperiments” Vidzemes reģiona uzvarētāju komandā „Gamma Deluxe” startēja Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni Rūdolfs Pikšens, Paula Katrīna Purmale, Valdis Guntis Bukalders, Artūrs Zeibots un Gvido Vintergollers. Komandas skolotāja – konsultante Inese Purmale.

Citu reģionu konkurencē uzvaras laurus plūca – komanda „Veiksmes formula" no Daugavpils Centra vidusskolas, „Entropija" no Viesītes vidusskolas, „Oposumi" no Skrundas vidusskolas, „Lambda džeki" no Limbažu novada ģimnāzijas un „Elementāri Vatson" no Rīgas 25. vidusskolas.

Par erudīcijas konkursu

Latvenergo koncerns jau 22 gadus organizē fizikas erudīcijas konkursu 8. un 9. klašu skolēniem. Konkursa mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Konkursa atbalstītāji

Latvenergo konkursu organizē kopā ar izglītības uzņēmumu Lielvārds, uzņēmumiem Dobeles dzirnavnieks, Kārums, Samsung Electronics Baltics, skolēnu un studentu karti ISIC, Sporta kompleksu 333, unikālu brīvā laika pavadīšanas iespēju veidotāju Quest Lab, kinoteātri Cinamon, boulinga un izklaides centru Fantasy Park un Jauno Rīgas teātri.

 

Inga Cīrule
erudīcijas konkursa koordinatore        
tālr.: 67242503; 20279688
info@eksperiments.lv
 
Ivita Bidere     
AS „Latvenergo”
preses sekretāre
tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv