A A A

Valmierā notiek X Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls „..un es iešu un iešu!” 

Drukāt
06.04.2017

21. un 22. aprīlī Valmieras Viestura vidusskolā notiek desmitais Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls “..un es iešu un iešu!”

 

“Divās festivāla dienās varēs noskatīties 33 izrādes, kuru dalībnieki ir no visas Latvijas – Saldus, Rīgas, Jelgavas, Jūrmalas, Ikšķiles, Madonas, Aizputes, Ogres, Daugavpils, Siguldas, Ozolniekiem, Ludzas, Limbažiem, kā arī no Alūksnes, Amatas un Krāslavas novada. Šogad festivālā piedalīsies arī skolu teātris no Lietuvas,” norāda Valmieras Viestura vidusskolas Tautas teātra “Sprīdītis” režisors Roberts Segliņš.

Galvenais festivāla mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu teātru attīstību, motivēt radīt kvalitatīvas un mobilas izrādes bērniem un jauniešiem, piedāvājot dažādu žanru iestudējumus, kā arī sekmēt teātru režisoru profesionālo pilnveidi, veicinot savstarpējo pieredzes apmaiņu. Festivāla norisē ir iesaistīti profesionāli režisori un eksperti. Tā laikā tiek noteikti veiksmīgākie iestudējumi un labākie aktiermākslas sniegumi.

Šis ir festivāla jubilejas gads un organizatori ir ieplānojuši daudz dažādu pārsteigumu festivāla dalībniekiem, apmeklētājiem un skolu teātru režisoriem. Aktivitātes norisināsies gan Valmieras Viestura vidusskolā, gan Valmieras Kultūras centrā.

Festivāla organizatori ir Valmieras Viestura vidusskola sadarbībā ar Valmieras Izglītības pārvaldi, Valmieras Kultūras centru un Valsts izglītības satura centru.

Kopš 2008.gada Valmieras Viestura vidusskolas darbinieki organizē Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālu “…un es iešu un iešu!”. Pirmajā festivālā ar izrādēm piedalījās septiņi skolu teātru kolektīvi, bet pagājušā gada festivālā varējām skatīt 30 izrādes ar 450 dalībniekiem no visas Latvijas. Kopš 2008.gada pasākuma dalībnieku un izrāžu skaits pieaudzis četras reizes. Šogad plānots, ka festivālā piedalīsies 500 dalībnieku.

Ar festivāla nolikumu iespējams iepazīties mājaslapā www.viesturi.edu.lv, sadaļā “Teātris” – “Festivāls”.

PROGRAMMA

Informāciju sagatavoja:
Agnese Lutce
Valmieras Viestura vidusskolas
direktora vietniece audzināšanas darbā